Technické informace

Výrobky TOPSTEP – Řešení pro každé schodiště

Schodiště hraje v interiéru podstatnou roli - nejde jen o prostředek spojení dvou pater. V případě kvalitního zpracování a originálního designu se stává působivou dominantou v interiéru. Schodišťový systém TOPSTEP je optimální pro obložení nových schodů i pro rychlé renovace bez bourání starého schodiště. Naše schodové profily lze použít na přímé i točité schodiště a na jakýkoliv podklad: betonové schody, dřevěné schody i kovové schodiště nebo na schody z kamene či teraca. Montáž bez stavebních úprav je jednoduchá a rychlá. K výhodám patří široká nabídka dekorů (možnost sladění schodů a dalších interiérových prvků), snadná údržba, odolnost proti oděru, nárazu a UV záření.

Krásným doplňkem každého schodiště bude jistě elegantní nerezové nebo hliníkové zábradlí TOPSTEP a LED osvětlení.

HDF

Nášlap se skládá z HDF materiálu - DŘEVO VLÁKNITÉ DESKY. HDF (High Density Fibreboard) je nejtvrdší dřevovláknitá deska vyrobená z vláken většinou jehličnatých dřevin, pojených lepidlem za vysokého tlaku a teploty. Vykazuje výborné mechanické vlastnosti jako například vynikající tvarová stálost a mimořádná pevnost. Na horní vrstvu je použit dekorační papír a postformovatelný laminát v zátěžové třídě AC3-4.

Profilová řada

Schodišťový systém TOPSTEP se vyrábí v materiálových provedeních laminát a vinyl, a v těchto profilových řadách:

Laminat | Profi, Style, Design, Flex

Vinyl | Sharp 4, Sharp 6, Level

Technické parametry

Nosná deska

HDF green, 930kg/m³

Lepidlo (plocha)

třída D - vlhkuodolné

Lepidlo (nos)

kontaktní, vlhkuodolné

Vrchní strana

dekorativní laminát dle normy EN 438

Odolnost proti oděru

AC3, AC4 - vhodné pro veřejné budovy

Třída podlahovin

Až 33 dle ČSN EN 13 329

Obchodní informace

 

Aplikace na dřevěný podklad

Schodišťový systém TOPSTEP nabízí kompletní řešení pro obklad a renovaci dřevěných schodišť bez bourání a velkých stavebních úprav.

Použitím hliníkové lišty řeší systém TOPSTEP problém s vyrovnáním hrany schodu. Vyrovnání výškových nerovností řeší nízkoroztažná polyuretanová pěna, která zabraňuje vrzání a jiným nepříjemným zvukům. Celý podklad je zpevněn vruty, lepidlem a pěnou.

Aplikace na betonový podklad

Betonové monolity jsou velmi oblíbené pro svoji stabilitu a představují univerzální podklad pro schodiště.

Díky vysoké kvalitě materiálu a zpracování je systém TOPSTEP nejvhodnějším materiálem pro obklad betonových schodišť. Schodiště se stává dominantním prvkem interiéru. Při aplikaci na betonový podklad se hliníková lišta upevňuje pomocí hmoždinek do podkladu

Aplikace na kovový podklad

Využití systému TOPSTEP pro obklad kovových konstrukcí přináší větší variabilitu řešení schodiště a možnost použití schodového profilu bez podstupnice. Schodiště se opticky provzdušní a získá tím elegantní vzhled.

Při aplikaci se hliníková lišta upevňuje pomocí metrických šroubů, případně matic. K fixaci schodového profilu se používá speciální lepicí tmel.

Aplikace na ostatní materiály

Schodišťový systém TOPSTEP nabízí kompletní řešení pro obklad a renovaci schodišť z terasa, kamene a to bez bourání a velkých stavebních úprav.

Použitím hliníkové lišty řeší systém TOPSTEP problém s vyrovnáním hrany schodu. Vyrovnání výškových nerovností řeší nízkoroztažná polyuretanová pěna, která také snižuje kročejovou hlučnost. Hliníková lišta je uchycena pomoci hmoždinek a vrutů.