Jaký materiál zvolit na schodiště?

Máte doma nebo venku schody a přemýšlíte o tom, jaký povrch bude ideální? Přinášíme nejdůležitější informace o možnostech, na co se při výběru zaměřit a o tom, jaký materiál je vhodné zvolit do interiéru i exteriéru. 

Volba materiálů 

Při výběru povrchu schodů je důležité se zaměřit na 4 klíčové věci – odolnost, údržba, vzhled a váš rozpočet. Schody jsou vystaveny častému používání, proto je důležité vybrat kvalitní a vhodný povrch, který je odolný a vydrží vám po generace. 

Některé materiály vyžadují více péče než jiné. Například dřevo je potřeba pravidelně lakovat, zatímco laminát nebo vinyl jsou snadněji udržovatelné a vyžadují pouze standardní péči. V neposlední řadě, je třeba myslet i na to, kolik jaký materiál stojí a i podle toho si vybrat. 

Druhy materiálů 

Při výběru materiálu tedy myslete na to, kolik chcete investovat, jak moc se o schody chcete starat a jak zapadají do celkového designu vašeho domu/bytu.

Ukázka schodišť z laminátu a vinylu. 

Jaký je rozdíl mezi laminátem a vinylem? 

Laminát a vinyl jsou nejčastější volbou pro většinu domácností. Jejich společnými vlastnostmi je snadná údržba, vzhled a dobrá životnost. Liší se tím, že laminát  je vyroben z vrstvených dřevěných vláken s dekorem a ochrannou povrchovou vrstvou. Zatímco vinyl je vyráběn z plastu (PVC) a může mít různé vrstvy (ochrannou, vrstvu s potiskem, vrstvu s texturou). 

Jaký materiál je finančně nejvýhodnější? 

V závislosti na vašem rozpočtu byste se měli rozhodnout, jaký povrch schodů vám bude nejlépe vyhovovat. Ceny se pohybují na trhu různě a odvíjí se od náročnosti instalace, zvoleného stylu a kvality materiálu. 

Levnou ale kvalitní variantou je laminát a vinyl, kde u obou možností najdete širokou škálu designu a vzorů a mají výhodu voděodolnosti a nenáročnosti.  

Nejdražším povrchem mohou být druhy exotického kvalitního dřeva, přírodní vzácné kameny nebo třeba sklo. 

Nechte si s výběrem poradit od našich odborníků. Jsme profesionální dodavatelé schodišť z  laminátu a vinylu.